Maria Zezula

- absolwentka Wydziału Pedagogiki Muzycznej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (Wydział Zamiejscowy w Białymstoku). Od 1986 roku pracuje w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie, gdzie prowadzi klasę fortepianu. W latach 1988-1996 pracowała jako wykładowca w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej. Brała udział w wielu kursach i szkoleniach i seminariach oraz prowadziła lekcje otwarte dla uczniów i nauczycieli szkół muzycznych I stopnia Regionu Lubelskiego. Wielokrotnie uczestniczyła w pracach jury konkursów i przeglądów pianistycznych. Jej uczniowie są laureatami wielu konkursów regionalnych ogólnopolskich i międzynarodowych oraz prowadzą aktywną działalność koncertową na rzecz miasta i regionu.