Grażyna Wysocka-Skrzypińska

ukończyła studia pianistyczne na Akademii Muzycznej w Warszawie z wynikiem bardzo dobrym. Jest nauczycielem gry na fortepianie oraz akompaniamentu z wieloletnim stażem pracy oraz ogromnym doświadczeniem. Pracowała w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie, była wykładowcą w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS, a od roku 2002 pracuje także w Szkole Muzycznej I i II st. im. W. Lutosławskiego w Lublinie.
Nauczycielka jest bardzo zaangażowana i uzyskuje doskonałe wyniki w pracy. Jest także otwarta na wszelkie formy działalności pozalekcyjnej, bierze udział w pracach sekcji. Uczestniczy w przygotowaniach licznych koncertów zarówno szkolnych jak i dla środowiska lokalnego. Przygotowuje uczniów do konkursów i przesłuchań różnej rangi.