Agnieszka Tyrawska-Kopeć

Ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie w klasie fletu Zbigniewa Szeli. W 2007 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie Filię w Białymstoku (specjalność: flet w klasie ad. Krystyny Gołaszewskiej i specjalność: dyrygentura chóralna). Brała udział w licznych kursach mistrzowskich zarówno fletowych (m.in. u Miriam Nastasi, Hansa Martina Zilla, Janosa Balinta, Elżbiety Dastych-Szwarc, Urszuli Janik, Cezarego Traczewskiego) jak i wokalnych (m.in. u Olgi Pasiecznik, Andrzeja Leonarda Mroza, Urszuli Kryger). Była dwukrotną laureatką etapu regionalnego, konkursu na najlepszego studenta Primus Inter Pares, uzyskała pierwszą nagrodę w konkursie Primus Expert - najlepszy w regionie w dziedzinie "Artysta", otrzymała Stypendium Ministra Kultury za wyróżniające wyniki w nauce, zajęła II miejsce w IV Konkursie Młodych Chórmistrzów. W 2006 roku była laureatką ogólnopolskiego finału konkursu na najlepszego studenta RP Primus Inter Pares - otrzymała I nagrodę w kategorii "Artysta", a w 2011 otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Lublin. Przez wiele lat współpracowała (również jako solistka) z Białostockim Chórem Kameralnym Cantica Cantamus, Orkiestrą Kameralną Academia Sinfonica, Polskim Chórem Pokoju, Orkiestrą Polskiego Chóru Pokoju, Chórem i Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej. Obecnie jest flecistką w Orkiestrze Teatru Muzycznego w Lublinie, kierownikiem i dyrygentem Chóru Teatru Muzycznego w Lublinie, nagrywa płyty i koncertuje w Duecie Fletowo - Harfowym Duo Sérénité oraz w duecie ze znakomitym organistą Michałem Sławeckim, jest korepetytorem i specjalistą od emisji głosu w Chórze Akademickim Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie i nauczycielem klasy fletu w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. W. Lutosławskiego w Lublinie.